Meist

INNOVATSIOON JA PUHAS TEHNOLOOGIA INIMESTE JA KESKKONNA HEAOLUKS

NANOHUB on innovaatiline idufirma, mis on asutatud 2018. aastal asutajaliikmete kogemuste ja teiste ettevõtete oskuste põhjal – tänapäeval on see ühiskonna struktuuri lahutamatu osa – eesmärgiga välja töötada lahendusi, mis põhinevad innovaatiliste nanomaterjalide kasutamisel energiatõhususe ja keskkonna kvaliteedi parandamiseks, inimeste heaoluks ning toidukaupade kaitse ja säilitamise huvides.

Neid lahendusi kasutatakse peamiselt järgmistes rakendusvaldkondades:

  • Siseõhu töötlemine
  • Ehitiste pindade töötlemine
  • Toidu säilitamine
  • Veepuhastus

VALGUSTUS ja ÕHU KVALITEET – esimene registreeritud patent “ACLL” (Air Clean LED Lighting), mille firma esitas, on fotokatalüütiline lamp – valgustussüsteem, mis koos kõigi valgustus- ja valguskvaliteedinõuete täitmisega võimaldab õhukvaliteedi parandamist siseruumides. Pidevad uuringud õhukvaliteedi parandamiseks on viinud uute lahenduste ja uute seadmete väljatöötamiseni õhu puhastamiseks suletud keskkonnas kõige erinevamates kontekstides, näiteks sotsiaalsetes, äri- ja erinevates tehnilistes ruumides.

PARTNERLUS UUTE SÜSTEEMIDE LOOMISEKS – Erinevate sektorite peamiste juhtivate ettevõtetega algatatud strateegilise partnerluste mudel võimaldas NANOHUBil pakkuda turule tõhusaid ja tulemuslikke lahendusi. 2019. aastal töötati välja etüleeni redutseerimise ja kontrolli süsteem puu- ja köögiviljade ladustamise keskkonnas, et pikendada toodete säilivusaega ja vähendada külmkambrite kasutamist. Süsteem tõi märkimisväärse kokkuhoiu nii toodete töötlemisel kui ka toodete ladustamise energiakuludel ning väiksemad toodete kaod riknemise tõttu. Mõned supermarketi ketid on selle lahenduse juba kasutusele võtnud.

VÕITLUS COVID-19 VASTU – Praeguses meditsiinilises hädaolukorras koos Covid-19 levikuga keskendus teadustöö uue filtersüsteemi loomisele, mis koosneb metallvõrgust fotokatalüütilisest reaktorist, millele on pandud volframtrioksiidil (WO3) põhinev fotokatalüsaator ja kangafiltrist, mis parandab filtri efektiivsust bakteri- ja viiruskoormuse korral.

Seda uut patenteeritud filtrit testiti Milano San Raffaele haigla viiruse patogeneesi ja bioohutuse üksuses SARS-CoV-2 viiruse (vastutav Covid-19 eest) suhtes. Test tõestas viiruse inaktiveerimise efektiivsust: kõigest 10 minutiga inaktiveeriti nakkuslik SARS-CoV-2 viiruskoormus 98,2% võrra; 20 minutiga enam kui 99,8%. Viirus inaktiveeriti täielikult 30 minutiga.

NANOHUBI ARENDATUD PEAMISED TAOTLUSED JA TOOTED:

  • Fotokatalüütilised lambid, mis on juba turul ja NANOHUBi patenteeritud.
  • Seadmed mehaaniliseks õhu töötlemiseks kinnistes ruumides (tsentraliseeritud või eraldiseisvad), näiteks õhupuhastid ja mehaanilised „pistikühendusega” õhupuhastusseadmed, iseseisvad mehaanilised töötlemisseadmed, näiteks AIR-F.
  • Pinnatöötlus volframtrioksiidil põhineva fotokatalüsaatoriga (spetsiaalsed värvid)
  • Transpordivahendite õhutöötlusfiltrid (bussid, rongid, erisõidukid, näiteks kiirabiautod ja külmveokid)
  • Puu- ja köögiviljasektori süsteemid (suuremahulise turustussektori jaoks)
  • Soojuse taaskasutamise- ja õhuvahetuse seadmed kodukeskkonda

Kasutusalad on peaaegu lõpmatud: haiglad, meditsiinikabinetid, eakate hooldekodud, koduruumid, koolid, kontorid, kauplused, tööstus- ja tootmisettevõtted, kogu transpordisektor: sõidukid, rongid, laevad, lennukid.

Aktiivne koostöö ülikoolidega, fotokatalüsaatorite ja uuenduslike materjalide valdkonna uurimis- ja arendustegevus, partnerlus erinevate tööstusharudega, partnerite kompetentsid ning ettevõtte organisatsiooniline struktuur võimaldavad NANOHUBil edendada uuenduslike lahenduste pidevat arengumudelit ja saavutada asjakohaseid majanduslikke ja rahalisi eesmärke.